Çardak yada kamelya bahçelerde tarlalarda direkler üzeri ahşapla kapatılan gölgeliktir. Tabiki bu ürünler zamanla geliştirilerek çeşitli model ve görünüş verilerek üretimler yapılmaktadır.. Kamelyalar dış mekan ürünleri olduğundan dolayı malzemesinin dış mekan koşullarına uygun üretilmesi ve koruma yapılası gerekmektedir. Dış mekanda kullanılan ahşaplar yerli çam yada ithal çam olabilir. Malzemenin dayanıklı olması için basınçlı kazanlarda mutlaka emprenye yapılması gerekmektedir. (Emprenye: ahşabın çürüme, kurtlanma ve küflenmesini önlemek, dayanıklılığını artırmak için vakumlu kazanlarda emprenye maddesinin emdirilme işlemidir.)
Çatılarında lambiri üzerine mebran, mebran üzeri shgıl ile kaplanmalıdır. Günümüzde kamelyalar serinlemek için kullanılsada kışları kış bahcesi içinde kullanılmaya başlanmıştır. Kış bahçesi olarak kullanılanlar mevcut kamelya üzerine ya cam uygulaması yada branda uygulanmaktadır.
Ahşap kamelyalar parklarda, bahcelerde, sosyal alanlarda ,dinlenme tesislerinde, aparman ortak alanlarında kullanılmaktadır.
Firmamız bu koşullarda müşterilerimizin isteği doğrultusunda çeşitli tip ve modellerde ahşap çardaklar üreterek Türkiye’nin ve dünyanın her yerinden gelen talepleri karşılamaya çalışmaktadır.
Ahşap kamelya modelleri 34.000 TL’ den başlayan fiyatlar ile mağazamızdan bulabilirsiniz. Kampanyalı kamelya modelleri ve fiyatları için bizim ile iletişime geçebilirsiniz.